Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Vznikli jsme 6. června 1996 v Litvínově jako vokální seskupení nadšených zpěváků. Nadšení bylo tak veliké, že jsou v dnešní sestavě už jen dva, ze zakládajících členů ;-). První nastudovanou písní byla skladba Zastaveníčko, odtud je tedy náš originální název :-). Z počátku jsme se věnovali spirituálům a populárním písním. V současnosti spirituály vystřídal jazz.

Skladby pro nás nyní upravuje František Krtička, který je zároveň i uměleckým vedoucím. Koncertujeme prakticky po celé republice a vzhledem k naší příhraniční poloze i v sousedním Německu. Navštěvujeme různé festivaly, ale věnujeme se i dobročinným akcím. Zazpíváme prakticky všude – dalo by se říci „od svatby po pohřeb“ (a to si teď nevymýšlíme, máme vyzkoušeno) ;-).

Již několik let spolupracujeme s litvínovským North Big Bandem na Jazzové mši Jaromíra Hniličky (zazpívali jsme si s nimi i na slavnostním otevření Palácových zahrad pod Pražským hradem). Nejčastěji se věnujeme pětihlasým úpravám různě zajímavých skladeb (od The Real Group, Cadence a dalších). Zajímavosti o našich hlasech a členech se dozvíte hned vedle - v sekci Členové.

Obrazek