Jdi na obsah Jdi na menu

Členové

ObrazekMartina Novotná (soprán): je jedním ze tří sopránů. Skladby umí vždy jako jedna z prvních, což svědčí o jejím talentu a dlouholeté hudební průpravě. Mimo Zastaveníčka zpívá také v několika estrádních kapelách. Kromě písní, které ráda zpívá, má ráda všechnu dobrou muziku. Martina pracuje ve firmě zabývající se klinickými studiemi jako Clinical Team Manager. Její zaměstnání vyžaduje cestování, které mimo zpěvu a tance patří k jejím koníčkům. Kvůli pracovní vytíženosti ji vídáme na zkouškách čím dál méně.

pavla.jpg

Pavla Juráková (soprán): se už od dětství pohybovala ve světě hudby. Už jako dítě zpívala v dětských sborech a dokonce se věnovala sólovému zpěvu. U nás v Zastaveníčku je velkou posilou sopránu a mezi její oblíbené písničky patří Bohemian Rhapsody a Brown Eyed Girl. Pavla vystudovala UJEP v Ústí nad Labem učitelství pro 1. stupeň a učí na základní škole v Mostě a v ZUŠ v Mostě – individuální zpěv.

adela.jpg

Adéla Krtičková (soprán)Adélka přišla posílit naši sopránovou sekci po odchodu Barči. Předtím sbírala pěvecké zkušenosti ve sboru mosteckého gymnázia. Je mladší sestrou našeho současného sbormistra. V Zastaveníčku je ovšem služebně starší, takže se určitě nejedná o nějakého „mazánka“, či snad dokonce protekční dítko. Kdyby se v budoucnu (nedejbože) změnily zákony a z některých sborových prohřešků (třeba intonační a rytmické chyby, vyrušování a nepozornost při zkouškách, případně zhýralý životní styl) se staly trestné činy, bude nás před soudním tribunálem zastupovat. Sama těmito neduhy prakticky netrpí, navíc k tomu bude mít potřebnou kvalifikaci – studuje totiž práva na UK v Praze.

ObrazekKarolína Ranglová (alt): alt s andělskou tváří i hlasem, kritickým názorem, velkým přehledem i študovanou hlavou, zapřísáhlá vegetariánka, kterou smažák neoslní. Holka co tahá harmoniku a „člověky“ z tísně, v nejlepším smyslu všehoschopná (umí cvičit psy, fotit, vést hospodu i moon walk). Než si zkrátila vlasy asi o metr dvacet, tak jsem jí je jednou cestou na koncert přisedla v autě. Ach jo! Odpustila mi i horší věci, ale ona to má prostě v popisu práce.

ObrazekPetra Hejnová (alt): Péťa sice možná působí v Zastaveníčku tak nějak nenápadně, svůj život ale nudný a neaktivní rozhodně nemá. Kromě hudby miluje filmy, focení, čtení…a také hašení, takže se nemusíte na našich koncertech bát, že nám chytnete a to včetně míst, kde zpíváme se značným zápalem. Když Péťa něco slaví, přinese na zkoušku čokoládu, kterou mile rozdělí mezi přítomné členy. Třeba si takhle hýčká i své žáky na jedné mostecké základní škole, kde učí a k tomu studuje matematiku na UK v Praze. Tak se jí na to třeba zeptejte…a pánové, není ještě vdaná :). 

ObrazekPavlína Říhová (tenor): Pája je součástí silné tenorové sekce! Stále je studentkou geografie v Plzni (ale ne na Právnické fakultě ;-)). Jako většina sboru vystudovala litvínovské gymnázium TGM, kde byla členkou i gymnaziálního pěveckého sboru. Je velkou pařmenkou a skvělou parťačkou J. Na zkouškách je vždy skvěle připravená! Zpívá solo spolu s Marťou ve vánoční písni Tichá Noc a ve všech tenorových solech! Její největší zálibou je hudební skupina Monkey Business – navštěvuje každý jejich koncert a taky vystupovala v klipu na jednom z jejich hitů!

ObrazekLenka Hromádková (tenor): patří mezi náš svědomitý a vždy sladěný (hlavně barevně) dívčí tenor. Má za sebou bohatou hudební průpravu. V místní ZUŠ absolvovala hru na klarinet a saxofon a na osmiletém gymnáziu zpívala ve třetím hlase pěveckého sboru Gymnázia T. G. Masaryka v Litvínově. To vše jí předurčilo k tomu, že vstoupila do… Zastaveníčka!!! Léňa se nebrání skoro žádnému hudebnímu stylu, poslouchá tak nějak všechno a tak nějak pořád – sluchátka na uších jsou jejím běžným doplňkem. Vystudovala Fakultu pedagogickou na UJEPu a učí na litvínovské základní škole. Proto má nejradši, když vystupujeme na nějaké místní akci, kde se srocují davy jejích žáků, kteří si šuškají a nadšeně ukazují a těší se na pondělí, až to budou moci vyprávět dalším. Lenky oblíbená skladba je Shape Of My Heart.

ObrazekJana Schmidtová (tenor): představuje (půvabnější) polovinu pěvců, kteří jsou Zastaveníčku věrní od jeho vzniku až dodnes (a my doufáme, že i do zítřka!). Navíc je to osoba pečlivá, spolehlivá a důvěryhodná. Díky tomu všemu již od nepaměti pečuje o sborové finance. Zpívá ráda a dokonce i dobře, což je dost vzácná kombinace a my si jí proto náležitě vážíme. Pokud zrovna nezpívá, věnuje se své rodině či zaměstnání, kde pracuje jako HRM (Hlavní rozdělovačka makačů), čili personalistka. 

ObrazekJan Kodym (baryton, bas): je všestranný muzikant, nepostradatelný v několika hudebních tělesech – kromě Zastaveníčka také v litvínovském North Big Bandu a Lola Bandu. Vystudoval MATFYZ v Praze, je tedy živým důkazem teorie, že matematika a hudební schopnosti se rozvíjejí navzájem:-). Ve sboru nám Honza pomáhá nejen svým zpěvem, ale také vedením našich „dělenek“ nebo občasným doprovodem na baskytaru. Na zkoušky k nám jezdí až z Hradce Králové, kde v současné době žije i pracuje. 

ObrazekMíša Vostárek (baryton, bas): o další generaci zpěváků v Zastaveníčku je postaráno! ;-) Míša, ač na to nevypadá, je otcem 2 dětí. Pokud půjdou v jeho šlépějích, objeví se na naší pěvecké scéně nový baryton či bas a soprán nebo alt. Povedl se mu totiž krásný páreček :-). Míša je muzikant tělem i duší. Svým barytonem "zdobí" další tři muzikantská tělesa, jazzové kapely North Big Band, Lola Band a 4 Voices. Vystudoval obor Výpočetní systémy na VOŠ Chomutov, nyní se živí lektorováním, designem a poradenstvím v oboru IT. Vzhledem k tomu, že má k počítačům blíže než ostatní, obstarává chod webových stránek sboru. Vypisuje jednotlivé akce, termíny zkoušek a "nezkoušek", soustředění, přidává fotky, atd....Však se podívejte sami :-). Spolu s F.K. a J.K. domlouvá a zajišťuje naše vystoupení, je spolehlivou, dochvilnou a zodpovědnou částí Zastaveníčka :-)

franta.jpg

František Krtička (bas): František je náš, jak se ve sborové terminologii říká, sbormistr. My mu říkáme Koloušku, FrKr, Franto, Krťa, ale hlavně Maestro, neboť jím skutečně je. Zastaveníčko je Františkovou jednou z mnoha hudebních aktivit, ne však okrajovou. Kromě účinkování a aranžování pro Zastaveníčko je náš František též angažovaný do hudebního dění v Městském divadle v Mostě, aranžuje pro big band Felixe Slováčka, North Big Band, Sisu Sklovskou, Daru Rolins, Český národní symfonický orchestr. František je inženýr přes sestavování jízdních řádů, tím se také snaží živit v Dopravním podniku měst Mostu a Litvínova, krom toho vystudoval Pražskou konzervatoř, kde také učí obor Skladba a aranžování populární hudby a Jazzovou harmonii, také Jazzovou improvizaci, Interpretaci zpěvu a jiné předměty, kde se mu u klavíru střídají krásné, mladé a nadějné zpěvačky. Jednou z hlavních Františkových předností jsou jeho rodiče. Chodí na všechny naše koncerty, ochotně se podílejí na převlékání do vtipných kostýmů při zastaveníčkovských taškařicích a nezkazí žádnou srandu. Je vidět, že má František rodiče velmi dobře vychované. Publikum si však František nemusí zajišťovat rodinnými členy, jeho rétorické schopnosti a břitký humor a nespočet vtipných historek z pestrého muzikantského života mu zaručují přízeň publika, i nás, šťastných členů Zastaveníčka. František přišel do Zastaveníčka v září roku 2010, do funkce Maestra byl zvolen jednohlasně všemi členy seskupení. Hudba a události s ní spojené jsou hlavní Františkovou životní náplní, hraje na piano a vibrafon.